دیوید گیلمور

دیوید گیلمور

امروز با معرفی و دانلود برخی آثار دیوید گیلمور با شما عزیزان خواهیم بود.

 

 

 

دیوید جان گیلمور

دیوید جان گیلمور (متولد 3 مارس) یک موسیقیدان ، خواننده ، ترانه سرا و نوازنده انگلیسی است. او بیشتر به خاطر گیتاریست و خواننده در گروه راک مترقی پینک فلوید شناخته می شود. طی یک سال ، تخمین زده می شود که این گروه بیش از 2 میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رسانده باشد ، 4.7 نسخه از آن فقط در ایالات متحده فروخته شده است.

گیلمور علاوه بر حضور در پینک فلوید ، با موفقیت یک اثر انفرادی از کارهای خود را نیز به ثبت رسانده است.

وی همچنین به طور جدی در برنامه های خیریه شرکت داشته است. در سال 6 ، گیلمور به خاطر خدمات خود در زمینه خدمات موسیقی بالاترین رتبه امپراتوری انگلیس را کسب می کند. در سال 2009 ، مجله معتبر Rolling Stone او را در بین 5 بهترین گیتاریست های همه زمان ها قرار داد.

دیوید جان گیلمور
دیوید جان گیلمور

زندگی نامه دیوید گیلمور

دیوید جان گیلمور در 5 مارس 2008 در گرانشستر ، در نزدیکی کمبریج بدنیا آمد.

او از کودکی عاشق موسیقی بوده و از چهار سالگی نوازندگی گیتار را فرا گرفته است. برادر کوچکتر دیوید نیز درگیر صنعت موسیقی است. Gilmourlet به زبان فرانسه است.

او با سید بارت ، بنیانگذار گروه پینک فلوید در دانشگاه کمبریج دوست بود و سید بارت (که به دلیل مصرف بیش از حد LSD از اختلالات روانی رنج می برد) را جایگزین کرد.

وی درگیر آهنگ ، آهنگسازی ، گیتار و نوشتن برای پینک فلوید بود. گیلمور در طول زندگی خود به خاطر انسان دوستانه و نیکوکاری شناخته شده است.

زندگی نامه دیوید گیلمور
زندگی نامه دیوید گیلمور

هنرمند پیشین پینک فلوید چهار آلبوم انفرادی از جمله دو اثر انفرادی تولید و ضبط کرد. [4] Glamour بیشتر آهنگ های این آلبوم را با کمک همسرش ، پالی سامسون ، روزنامه نگار و نویسنده سرود. . گیلمور شخصیتی بسیار خجالتی داشت ، به همین دلیل وقتی به عنوان عضوی از پینک فلوید شروع به کار کرد ، در پس زمینه بازی و گیتار را روی صحنه بازی کرد. مجله رولینگ استون در رده بندی شماره 2 گیتاریست سال رتبه 1 قرار گرفت.

 

 

سبک موسیقیایی

گیلمور به عنوان یک گیتاریست شناخته می شود. سبک کلی تکنوازی های گیتار وی از بلوز الهام گرفته و شامل نت های پرشور و بی نظیری است.

در سال 2 ، گیلمور توسط مجله رولینگ استون به عنوان چهاردهمین گیتاریست تاریخ انتخاب شد.

در تاریخ 7 ژانویه ، خوانندگان گیتار Guilmore Solos Guitarmore Guitar را در فیلم های “بی امان و آسان” ، “پول” و “زمان” انتخاب کردند تا در فهرست 5 تاریخ برتر باشند.

(“بی رحمانه و راحت” رتبه # 1 ، “زمان” رتبه # 2 و “پول” رتبه # 1 در این لیست).

پینک فلوید

گیلمور در حالی که با پینک فلوید کار می کرد ، از بسیاری از sterextrans Fender استفاده کرد. وی یک آواز گیتار را در آجر دیگری که روی دیوار قرار دارد (قسمت 1) گرفت و بدون کمک میکسر یا ویرایش آن را ضبط کرد ، با استفاده از گیبسون لس پاول و یک وانت وانت. یکی از اعضای پینک فلوید به سالن مشاهیر راک اند رول رفت. تکنواز گیتار او در “بیهوشی و راحت” همیشه با نظرسنجی و مجله به عنوان یکی از بهترین ها در نوع خود شناخته شده است.

اگرچه گیلمور به نواختن گیتار مشهور است ، اما او همچنین آهنگساز با استعدادی است. او همچنین قسمت هایی از پینک فلوید (گیتار ، کیبورد ، سینت سایزر ، بانجو ، معکوس ، ماندولین ، درامر) بازی کرد و در پروژه شخصی خود دومینو را به عنوان درامر بازی کرد. او همچنین ساکسیفون را بازی می کند.

بسیاری از منتقدین از گیلمور و شیوه نوازندگی وی با گیتار ستایش کرده و آلن دی پرونا منتقد موسیقی را به عنوان بخش مهمی از موسیقی پینک فلوید ستایش کرده اند. DiPerna لقب “حلقه گمشده بین جیمی هادریکس و ون هیلن” و مهمترین گیتاریست دهه را نام برد. مصاحبه ای با وی در سال 2011 انجام شد که در آن گیلمور در مورد سبک گیتار خود گفت: “انگشتان من صدای خاصی تولید می کنند … خیلی سریع نیستند ، اما فکر می کنم می توانم سریع تشخیص دهم … نوع ملودی که من بازی می کنم. ” این مربوط به مواردی مانند Hank Marvin و Shadows است. ”