سایت آهنگسازی

سایت آهنگسازی

سایت آهنگسازی به شما کمک می کند که در هر جایی بتوانید الهامات موسیقی خود را در مرورگر لپ تاپ خود بسازید. برای این منظور، همه چیزی که نیاز دارید، مهارت و اتصال به اینترنت است. در این مطلب بررسی می کنیم که وبسایت های آهنگسازی دقیقا چه هستند و باید چه ویژگی هایی داشته باشند.

سایت آهنگسازی
سایت آهنگسازی

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]

در ادامه به سوالات زیر پاسخ می دهیم:

سایت آهنگسازی چیست و چه کاربردی دارد؟

سایت های آهنگسازی چه امکاناتی را برای کاربران خود فراهم می کنند؟

امکانات جانبی سایت های آهنگسازی چیست؟

چرا از سایت های آهنگسازی استفاده کنیم؟

[/stextbox]

 

سایت آهنگسازی چیست و چه کاربردی دارد؟

ساخت موسیقی بدون اطلاع از نت ها، آوازها و سازها تا چند سال پیش غیرقابل تصور بود. با این حال، با ارائه راه حل های نرم افزاری بر روی کامیپوترهای شخصی، کاربران امکان تجربه تولید موسیقی را در هر جایی پیدا کرده اند. در حال حاضر وبسایت های مختلفی وجود دارند که خدمات مربوط به ساخت موسیقی را به کاربران خود ارائه می دهند.

استفاده از این خدمات نیازی به داشتن تخصص در موسیقی و بلد بودن نت ها ندارد. این وبسایت ها با استفاده از ابزارهای ساده و کاربردی، این امکان را فراهم کرده اند که هر کسی در هر سبکی که می خواهد، قادر به تولید موسیقی مورد علاقه اش باشد.

آهنگ هایی که به صورت دیجیتالی ایجاد می شوند، معمولاً از آثاری که با استفاده از روش های سنتی آنالوگ ساخته می شوند، قابل تشخیص نیستند. به همین دلیل، نوازندگان، و آهنگسازها نیز توجه خاصی به این روش تولید موسیقی دارند. آهنگسازی در رایانه شخصی این امکان را برای همه فراهم می آورد که بتوانند احساسات و الهامات خود را به زبان موسیقی بیان کنند.

سایت آهنگسازی چیست و چه کاربردی دارد؟
سایت آهنگسازی چیست و چه کاربردی دارد؟

سایت های آهنگسازی چه امکاناتی را برای کاربران خود فراهم می کنند؟

سایت های آهنگسازی معمولا بیت ها و ملودی های مختلف را برای استفاده کاربران خود، در دسترس آن ها قرار می دهند. شما می توانید با ساخت یک اکانت در این وبسایت ها، به انواع بسته های موسیقی دسترسی داشته باشید. هر کدام از قطعات و یا بیت های مورد نیاز خود را دانلود کرده و می توانید آن ها را کنار یکدیگر قرار دهید.

ابزارهای مختلفی در این وبسایت ها وجود دارد که امکان ساخت، ترکیب و برش قطعات مختلف موسیقی را فراهم می کنند. این ابزارها برای افراد مبتدی و حتی آهنگسازهای حرفه ای به صورت کامل قابل استفاده هستند. به همین دلیل آهنگسازهای زیادی را می بینیم که به دلیل مشغله زیاد، ترجیح می دهند از این وبسایت ها برای ساخت آهنگ استفاده کنند. حتی نام بسیاری از ستارگان موسیقی جهان در لیست استفاده کنندگان از این وبسایت ها قرار دارد که باعث شگفتی زیادی است.

سایت های آهنگسازی چه امکاناتی را برای کاربران خود فراهم می کنند؟
سایت های آهنگسازی چه امکاناتی را برای کاربران خود فراهم می کنند؟

امکانات تخصصی این وبسایت ها به شرح زیر است:

Subsynth – سینت سایزر تفریق گر آنالوگ

PCMSynth – سازنده موج چند نمونه

BassLine – مونوسنتز

BeatBox – دستگاه درام نمونه برداری چند کاناله

PadSynth – ترکیب کننده جدول پد هارمونیک

8BitSynth – سینت سایزر حل معادله

ماژولار – سینت سایزر کاملاً قابل تنظیم و روتین

ارگان – اندام تونل هامون مانند بلندگو دوار

Vocoder – آوا ساز هارمونیک چند بانده

ترتیب سنج آهنگ

امکانات جانبی سایت های آهنگسازی چیست؟

برخی از این وبسایت ها امکاناتی مانند بسته های آموزشی ساخت موسیقی، آموزش خوانندگی و سایر آموزش های آنلاین را ارائه می کنند. معمولا دسترسی به این امکانات نیاز به وارد شدن به حساب کاربری و پرداخت شهریه و یا اشتراک دارد.

برخی دیگر از این وبسایت ها، امکاناتی مانند پشتیبانی آنلاین برای پاسخگویی 24 ساعته به سوالات کاربران را فراهم می کنند. برخی دیگر از امکانات سایت نیز، شامل امکان ساخت صفحه شخصی و ارتباط با سایر کاربران است تا این افراد با به اشتراک گذاشتن اطلاعات خود، تجربه های تازه ای از خلق موسیقی در خود و دیگران ایجاد کنند.

همچنین امکان ضبط کردن ایده ها نیز بخشی از امکانات این وبسایت ها است. گاهی ممکن است که یک ایده به ذهن شما رسیده و زمان کافی برای پرداختن به آن را نداشته باشید. در این صورت بخشی از ایده خود را ذخیره کرده و بعدا روی آن کار خواهید کرد.

دقت کنید اگر قصد دارید که از یک وبسایت آهنگسازی استفاده کنید، در مورد پشتیبانی نسخه این وبسایت از نسخه های موبایلی، اطمینان حاصل کنید. چرا که ممکن است این وبسایت به طور کامل و مناسب بر روی مرورگرهای موبایل، بارگذاری نشود. وبسایت های آهنگسازی که این امکان را دارند، می توانند در سفر و حتی مترو و اتوبوس نیز مورد استفاده قرار بگیرند. بنابراین این ویژگی را دست کم نگیرید.

 چرا از سایت های آهنگسازی استفاده کنیم؟

سایت های آهنگسازی شما را به جامعه بزرگی از آهنگسازهای آنلاین متصل می کنند. مزیت این امر در این است که شما می توانید با به اشتراک گذاشتن مطالب مختلف با یکدیگر، علم خود را در زمینه موسیقی و آهنگسازی، به روز نگه دارید. علاوه بر این، می توانید از تجربیات دیگران نیز استفاده کنید تا اشتباهات خود را برطرف کنید.

این وبسایت ها تجربه ای شگفت انگیز به شما می دهند که باعث می شود به آرزوی دیرینه خود در آهنگسازی دست پیدا کنید. ساخت یک قطعه موسیقی، حتی اگر بسیار زمان بر باشد، در نهایت امر آرامش و شادی عمیقی را در وجود انسان ایجاد می کند. بنابراین حتی اگر هیچ اطلاعی از موسیقی ندارید، استفاده از این وبسایت ها را به شما توصیه می کنیم.

اگر می خواهید که یک موسیقی دان حرفه ای شوید، اولین قدم برای این کار این است که از ساده ترین کارها شروع کنید. با استفاده از این وبسایت ها، می توانید در مسیر یادگیری موسیقی و آهنگسازی، قدم های کوچک و مطمئن بردارید و مطمئن شوید که در مسیر پیشرفت هستید.

حتی اگر شما قصد دارید که برای آهنگ های مختلف، ترانه سرایی کنید، یادگرفتن برخی از ملودی ها به شما کمک زیادی در این مسیر می کند. چرا که یک ترانه سرای حرفه ای باید درک مناسبی از آکوردها، نت ها و سایر مفاهیم موسیقی داشته باشد.

در نهایت امیدواریم که این مطالب برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.