میکروفون USB

میکروفون USB

مقاله ای که امروز می خواهیم برای شما دوستان مورد بررسی قرار دهیم راجع به میکروفون USB می باشد با ما همراه باشید.

امروزه میکروفون ها نقش مهمی در زندگی بشر مخصوصا در زمینه ی ضبط موسیقی دارند. در  گذشته حمل میکروفون ها و تجهیزاتش کار دشواری بود اما با تولید میکروفون های دیگر USBجابه جایی آنها مشکل نبود در ادامه هرآنچه به میکروفون های یو اس بی مرتبط است را شرح می دهیم.

میکروفون USB
میکروفون USB

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]

در ادامه قصد داریم به یکسری از سوالات شما عزیزان که در این باره ممکن است به ذهنتان رسیده باشید پاسخ دهیم:

 1. میکروفون  USB چه ویژگی هایی دارند؟
 2. میکروفون USB در چه زمینه هایی کاربرد هایی دارند؟
 3. میکروفون USB بی از چه امکاناتی برخوردارند؟
 4. آیا میکروفون USB به فانتوم پاور نیاز دارند؟
 5. کیفیت ضبط صدا در میکروفون USB چگونه است؟
 6. بهترین مدل های میکروفون USB کدام ها هستند؟
 7. چگونه می توان یک میکروفون  USB خوب را تشخیص داد؟

[/stextbox]

 

میکروفون USB چه ویژگی هایی دارند؟

میکروفون های یو اس بی شکل جدید میکروفون های سنتی هستند و تمام اجزای آنها مثل: کپسول، دیافراگم و…  را در خود دارند، علاوه بر این موارد دو نوع مدار دیگر هم دارند که عبارتند از: یک پری امپ داخلی و یک مبدل آنالوگ به دیجیتال.

توضیحی که می توان درباره ی پری امپ داخلی داد این است که میکروفون به پری امپ اضافی احتیاجی پیدا نمی کند . درباره ی مبدل های آنالوگ به دیجیتال هم می توان این گونه گفت که خروجی میکروفون را از آنالوگ به دیجیتال مبدل می سازد. نحوه ی استفاده از میکروفون های یو اس بی بسیار ساده است به نحوی که تنها با یک کابل می توانید آن را به سیستم خود متصل کرده و سپس از طریق اپلیکیشن های مخصوص ضبط صدا که از قبل روی سیستم خود نصب کرده اید به ضبط صدا بپردازید. میکروفون های یو اس بی به دلیل استفاده ی راحتی که دارند بسیار پر طرفدار شده اند.

میکروفون USB چه ویژگی هایی دارند؟
میکروفون USB چه ویژگی هایی دارند؟

میکروفون USB در چه زمینه هایی کاربرد هایی دارند؟

میکروفون های یو اس بی به دلیل استفاده ی راحتی که دارند در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و کارایی بالایی دارند با هم به برخی از این کاربرد ها نگاهی می اندازیم.

 • ضبط پادکست:

کسانی که به ضبط پادکست می پردازند بی شک تمرکز خود را روی تولید محتوا حفظ می کنند، و تا جایی که امکان دارد زمان نصب و راه اندازی را به کوتاهترین زمان ممکن می رسانند. دلیل استفاده از میکروفون های یو اس بی در ضبط پادکست این است که به زمان زیادی برای راه اندازی نیازی ندارند به همین جهت به سرعت می توان به ضبط قطعه ی مورد نظر پرداخت و آن را بارگذاری کرد. این کار تنها با اتصال یک کابل به سیستم صورت می گیرد تا شما در کوتاهترین زمان ممکن قطعات خود را با دیگران اشتراک گذاری کنید.

 • مصاحبه:

در بسیاری از مواقع مصاحبه ها شرایط خاصی دارند که اجازه ی حمل تجهیزات اضافی را به ما نمی دهند، میکروفون های یو اس بی این محدودیت را برداشته اند زیرا بدون هیچ تجهیزات اضافی امکان مصاحبه را برای ما فراهم آورده اند در نتیجه دیگر نگران مصاحبه هایی که شرایط سخت دارند نباشید.

 • ضبط سریع ایده ها:

از دیگر کاربرد هایی که میکروفون یو اس بی برای افراد دازد این است که اگر دائما در حال سیر و سفر هستید و اتفاقا موزیسین نیز هستید این میکوفون ها می تواند در ثبت و ضبط سریع قطعاتتان به شما کمک کند.

 • دوبلاژ:

صداهایی که در دوبله ها به کار برده می شوند برای اینکه روی باور مخاطب تاثیر گذار باشند نیاز دارند که به کیفیت عالی برسند، استفاده از میکروفون های یو اس بی این انتظارات را برآورده ساخته است در واقع با به کار گیری این میکروفون ها دیگر احتیاجی به ناظر ضبط و یا استودیویی با تجهیزات برای ضبط صدای با کیفیت ندارید. تنها وجودیک میکروفون یو اس بی تمامی این کارها را انجام می دهد.

میکروفون USB  از چه امکاناتی برخوردارند؟

بیشتر میکروفون های یو اس بی که در بازار موجودند از نوع کاندنسر می باشند. توضیحی که می توان برای میکروفون های کاندنسر در نظر گرفت این است که در داخل آنها یک صفحه ی فلزی وجود دارد به نام بلک پلیت که در اطراف این بلک پلیت ها یک دیافراگم تعبیه شده است، وجود این دو در این میکروفون ها عملکردی همانند خازن دارند و کار آن ها تغییر ولتاژ در هنگام تغییر فرکانس می باشد در نتیجه خروجی که دارند از طریق دریافت تغییراتی است که در ولتاژ به وجود می آید.

میکروفون USB  از چه امکاناتی برخوردارند؟
میکروفون USB  از چه امکاناتی برخوردارند؟

روش فوق سبب می شود که جزئیات صدای ضبط شده به بهترین شکل ممکن انتقال یابند. وجود چنین مزایایی باعث شده که میکروفون های یو اس بی برای ضبط قطعاتی مثل: وکال، اجراهای آکوستیک و تمامی قطعاتی که به یک ضبط کننده ی حرفه ای نیاز دارند مناسب باشد. جالب است بدانید که میکروفون های کاندنسر جز محبوب ترین میکروفون ها در بین انواع یو اس بی موجود می باشند و در اکثر استودیو های صدابرداری مورد استفاده قرار می گیرند.

داینامیک بودن برخی میکروفون های یو اس بی جز امکانتی است که می توان بدان اشاره داشت موارد استفاده ی این نوع میکروفون ها در ضبط وکال می باشند، البته این بدین معنا نیست که در ضبط موارد دیگر کارایی ندارند بلکه می توان از آن ها در ضبط سازهای موسیقی نیز بهره مند شد.

آیا میکروفون USB به فانتوم پاور نیاز دارند؟

پیش از اینکه به سراغ پاسخ این سوال برویم بهتر است ابتدا توضیحی درباره ی فانتوم پاور داشته باشیم برای آن دسته از عزیزانی که اطلاعی از آن و همچنین کارایی آن ندارند.

فانتوم پاور را می توان نوعی نیروی برق ذخیره برای میکروفون های استودیویی دانست که برای بهتر شدن کیفیت صدای ضبط شده از این نیروی برق ذخیره که توسط یک کابل میکروفون قابل انتقال است قابل استفاده می باشد. میکروفون های کاندنیر، ریبونی و خازنی را می توان در دسته ی این میکروفون ها قرار داد. اکثر فانتوم پاور هایی که مورد استفاده قرار می گیرند توانی 48 ولتی دارند لازم به ذکر است که فانتوم پاور ها در سه توان 12، 24 و 48 موجودند.

با توضیحاتی که درباره ی فانتوم پاور ها لحاظ کردیم اکنون می توانیم به این سوال که آیا میکروفون های یو اس بی به فانتوم پاور احتیاج دارند یا خیر پاسخ دهیم.

پاسخ این سوال منفی است زیرا بیشتر میکروفون هایی که مورد استفاده قرار می گیرند از نوع کاندنسر هستند و به ولتاژ برق 48 ولتی نیاز دارند اما چون یو اس بی هستند بنابراین برق مصرفی و موردنیاز خود را مستقیما از طریق همان کابل دریافت می کنند و به نیروی ذخیره ی دیگری نیاز ندارند.

آیا میکروفون USB به فانتوم پاور نیاز دارند؟
آیا میکروفون USB به فانتوم پاور نیاز دارند؟

کیفیت ضبط صدا در میکروفون USB چگونه است؟

با توجه به تمام توصیفات و مزایایی که برای میکروفون های یو اس بی گفته شد و همچنین میزان محبوبیت آن ها در بین مردم و افرادی که با میکروفون سروکار دارند می توان این نتیجه را گرفت که حتما از کیفیت بالایی برخوردارند که چنین مورد استفاده قرار می گیرند واقعا هم اینگونه است واز کیفیت صدای ضبط بالایی برخوردارند. البته لازم است بدانید که کیفیت دقیق این میکروفون ها از طریق بیت صدا و سمپل ریت میکروفون تشخیص داده می شود.

به این صورت که این خود شما هستید که مشخص می کنید میکروفون شما چه بیت و سمپل ریتی داشته باشد در واقع بر اساس نیازی که دارید آنها را انتخاب می کنید. بیشتر میکروفون هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند سمپل ریتی حدود 42 تا 44 و بیت تقریبی آنها 16 می باشد.

اما میکروفون هایی نیز در بازار موجودند که از بیت و سمپل ریت بالاتری برخوردارند که افراد هنگام خرید میکروفون با توجه به نوع و کاربردی که میکروفون ها برای آن ها می توانند داشته باشند مقدار بیت و سمپل ریت را انتخاب می کنند.

توصیه می شود در هنگام خرید میکروفون حتما برای کاری که می خواهید از آن استفاده کنید دقت کنید که بیت و سمپل ریت متناسب با آن را انتخاب کنید زیرا هر بیت و سمپل ریتی مناسب یک نوع کار می باشد و چنانچه از یک بیت و سمپل ریت بالا برای برخی کارها استفاده کنید نه تنها صدا را با کفیت تر نمی کند بلکه باعث می شود که کیفیت و وضوح صدا به پایین ترین حد ممکن برسد. پس در نتیجه قبل از اینکه به خرید میکروفون اقدام کنید حتما تحقیق کنید که چه نوع میکروفونی با چه رنج سمپل ریت و بیتی مناسب کار شما می باشد.

بهترین مدل های میکروفون USB کدام ها هستند؟

در ادامه می خواهیم چند مورد از بهترین و پرطرفدار ترین مدل میکروفون های یو اس بی را به شما معرفی کنیم.

 • Blue yeti

این مدل از میکروفون های یو اس بی مناسب برای استفاده در منزل است که اتفاقا از کیفیت قابل توجهی نیز برخوردار می باشد. از ویژگی هایی که این مورد را جدا از سایر میکروفون های یو اس بی قرار داده است به کنترل راحت تنظیمات می توان اشاره کرد که برای افراد آماتور بسیار مناسب است به این صورت که بهینه سازی صدا را به راحتی انجام داد و برای این کار اصلا به دانستن علوم مختلف نیازی نیست.

از دیگر مزیت های آن می توان به امکان ضبط صدا از 4 روش مختلف که شامل: ضبط کاردیودی برای یک کاربر، ضبط صداهای طبیعی مثل موسیقی ها اطراف، همه جانبه بودن برای گروه و دو جهته بودن برای ضبط دو صدای متفاوت می باشد اشاره داشت. همه ی این قابلیت ها را سه کپسولی که در درون میکروفون تعبیه شده اند به ارمغان آورده اند.

همانگونه که کاراریی مهم است طراحی نیز می تواند به همان اندازه مهم باشد، طراحی این میکروفون به گونه ای است که میکروفون توسط یک استند بزرگ و محکم نگه داشته می شود که این استند سبب می شود تا میکروفون به هنگام ایجاد ضربه های ناگهانی در برابر تکان خوردن مقاوم باشد و ثابت بماند. طول عمر این میکروفون ها نز از دیگر مزایای آن است و این طول عمر به دلیل جنس آن است که از مواد اولیه ی پرمیومی درست شده است. طبق توصیفتی که برای این مدل شد می توان آن را جز خرید هایی دانست که مقرون به صرفه هستند.

 • Rode NT_USB

این میکروفون برای کسانی پیشنهاد می شود که می خواهند کار خود را ارتقا دهند و حرفه ای تر شوند. با پیشرفت روز افزون تکنولوژی کیفیت آن ها نیز به نحوی پیشرفت داشته است که سبب ارتقا آن ها و افزایش کارایی آن ها شده است. این مدل از میکروفون ها برخلاف مدل قبلی که به 4 روش مختلف قابلیت ضبط داشت تنها قادر به ضبط کاردیودی می باشد. به همین دلیل برای ضبط صدای یک کاربر گزینه ی مناسبی می باشد.

در باره ی شکل ظاهری آن باید گفت که همانند محصولات حرفه ای است یعنی روی پایه ی آن یک فیلتر شیک قرار دارد. وجود این ویژگی کار نصب را راحت تر می کند و همچنین امنیت میکروفون نیز بالا می رود. از دیگر مزیت های که می توان گفت به جذابیت آن می افزاید وجود یک کنترل است که می تواند منابع مختلف را با هم ادغام کند.

برای درک بیشتر این وضوع به ذکر مثالی می پردازیم. فرض کنید چندین صدای مختلف را ضبط کرده اید و قصد دارید همه ی آن ها رادر یک ترک قرار دهید برای این کار کافیست این نوع میکروفون را داشته باشید تا به سادگی تمام صداهایی که مد نظر دارید با هم ترکیب کرده و در قالب یک ترک در آورید نکته ی پایانی در باره ی این محصول این است که به هیچ وسیله ی جانبی برای ضبط احتیاجی ندارد که وجود این مزیت می تواند محصول را منحص به فرد سازد.

 • Samson Meteor

این مدل از میکروفون های یو اس بی به میکروفون های اقتصادی شهرت دارند به دلیل اینکه قیمت بسیار کمتری نسبت به سایر انواع موجود دارد و حتی می توان گفت که قیمتش نصف هزینه ی سایر موارد گفته شده است. بیشتر مناسب افرادی است که تا کنون از میکروفون های غیر حرفه ای استفاده می کردند.

این نوع از میکروفون قابلیت ضبط صدا ها را با جزئیات و کیفیت بالا دارد، درست است که اندازه ی این میکروفون ها کوچک است اما از کارایی آن ها نمی کاهد بلکه با وجود دیافراگمی قوی که در درون خود دارد می تواند اصوات را با کیفیت 16 بیت ضبط کند.

همانند نمونه ی قبل تنها می تواند ضبط صدا را به شکل کاتودیودی انجام دهد و گزینه ی بسیار مناسبی برای استفاده ی تک کاربره می باشد. یکی از مزیتی هایی که سبب درخشش این نوع میکروفون شده است وجود باتری قوی طراحی مناسب آن است همین امر باعث محبوبیت آن در میان مخاطبان شده است.

 • Samson Go

امروزه در زندگی همه دیوایس ها با وزن های مختلفی وجود دارند اما به دلیل محدودیت هایی که در سفر وجود دارد تنها وسایلی را با خود حمل می کنیم که هم جای کمتری ببرند واینکه سبکتر باشند.

در این میان اگر در سفر به میکروفون احتیاج پیدا کردید این مدل را به شما پیشنهاد می کنیم. این نوع از میکروفون ها قابلیت ضبط صدا در حین حرکت را دارند و از کیفیت مناسبی نیز برخوردارند. از مهم ترین مزیت هایی که می توان برای این دستگاه در نظر گرفت قابل حمل بودن و اندازه ی کوچک میکروفون در کنار پایه ی آن است که از یک تلفن هوشمند نیز کوچکتر است.

جدا از تمامی نکات و مزیت هایی که گفته شد طراحی پایه ی آن به شکلی است که در بسیاری از مکان ها به درد می خورد و خود می تواند دلیلی برای خرید آن باشد. مثلا می توان آن را به یک صفحه نمایش متصل کرد و سپس به ضبط صدا از این طریق اقدام کرد.

قابلیت های دیگری که می توان برای آن در نظر گرفت قابلیت دیافراگم کندانسور و جک هدفون زیرو لیتنسی مانتیتور می باشد که در دیگر میکروفون های هم سطح خود نمی توان مشاهده کرد.

 • میکروفون دیجیتال یو اس بی یا لایتنینگ

میکروفون های دیجیتال یو اس بی یا لایتنینگ از کارت صدای داخلی بهره مند هستند وجود این کارت صدا می تواند به میکروفون این قابلیت را بدهد که تنها از طریق یک کابل یو اس بی به سیستمی که دارند از جمله: لپ تاپ، کامپیوتر و یا تبلت متصل شده و به ضبط صدا بپردازند.

این نوع میکروفون ها ی یو اس بی برای افرادی که قصد دارند ضبط صدا را تا حدودی حرفه ای انجام دهند بسیار گزینه ی مناسبی می باشد. برخی از انواع موجود آن ها حتی توانایی متصل شدن به گوشی را نیز دارند که از طریق نصب یک اپلیکیشن مناسب ضبط صدا می توانند به ضبط قطعات مختلف بپردازند.

از مزیت هایی که می توان به آن اشاره کرد قیمت مناسب آن است. کاربرد هایی که این میکروفون ها دارند در زمینه ی صدابرداری، ساخت پادکست، مالتی مدیا، فیلم های آموزشی، صدای ویدئو، رادیو های اینترنتی و مواردی این چنینی می باشد.

چگونه می توان یک میکروفون USB خوب را تشخیص داد؟

امروزه میکروفون ها به عنوان اصلی ترین تجهیزات در صنعت موسیقی به شمار می روند که هم در استودیو ها به تعداد بالا یافت می شود و هم اینکه در سایر اجرا ها مورد استفاده عموم قرار گرفته است

و از آنجایی که هم استفاده های گسترده از آن ها می شود هم اینکه تنوع های زیادی هم دارند از سویی دیگر نیز قابلیت های زیادی را به کاربران می دهد در نتیجه به هنگام انتخاب بهترین مدل از میکروفون های یو اس بی دچار سردر گمی می شویم و انتخاب برایمان سخت است. اما دقت داشته باشید

که برای انتخاب یک میکروفون یو اس بی خوب باید فاکتور هایی را مد نظر گرفت از جمله این فاکتور ها می توان به اندازه ی آن ها، قیمت، کاربرد، قابلیت های مختلفی که دارند، میزان کیفیتی که برخوردارند، اصالتی که دارند، مدت گارانتی که دارند، اشاره داشت که پس از اینکه هر یک از ایم فاکتور ها را در مورد هر یک برشمردین می توانید به مقایسه ی آن ها با یکدیگر بپردازید و در نهایت بهترین را در میان انواع موجود برگزینید البته پیش از این ها بهتر است بدانید که برای چه کاری می خواهید از میکروفون استفاده کنید.

چگونه می توان یک میکروفون USB خوب را تشخیص داد؟
چگونه می توان یک میکروفون USB خوب را تشخیص داد؟

نتیجه گیری

در ادامه به یک جمع بندی که درباره ی سری میکروفون های یو اس بی داشته ایم با شما خواهیم بود.

در کل استفاده از میکروفون هایی که دارای پورت یو اس بی هستند از چندین جهت مختلف کاربردی می باشند همچنین به جهت قیمت مناسبی که دارند بسیار مقرون به صرفه هستند. قابلیت حمل آسان ویژگی است که آن را در بین انواع میکروفون های موجود متمایز ساخته است

به بیانی دیگر برای ضبط صدا به هیچ گونه وسیله و یا ابزار اضافه ای نیاز ندارند اما این موضوع در کیفیت صدا هیچ گونه تاثیری نداشته است بلکه می توان گفت از کیفیت و وضوح بالای صدا نیز برخوردار بوده اند. پیشنهاد می شود افرادی که می خواهند دائما یک وسیله ی ضبط صدا که از کیفیت مناسبی نیز برخوردار باشد با آن ها باشد و یا اینکه به هر دلیلی توانایی حمل وسایل ضبط صدای دیگری را ندارند

نتیجه گیری
نتیجه گیری

کیفیت صدا

از طرفی وجود کیفیت صدایی که ضبط کرده اند نیز برای آنها حائز اهمیت است مدل های موجود میکروفون های یو اس بی را بر اساس نیاز خود انتخاب کرده و خریداری کنند. جالب است بدانید که استفاده از میکروفون هایی که پورت یو اس بی دارند تنها مختص به یکسری افراد خاص که کارهای شخصی دارند نمی باشد و خیلی از شرکت هایی که کار صداگذاری و یا حتی شرکت هایی که به کار فیلم سازی مشغول هستند نیز از یان میکروفون ها بهره مند هستند

کیفیت صدا
کیفیت صدا

دلیل این انتخاب این است که علاوه بر صرفه جویی در زمان برای ساخت فیلم و یا صداگذاری فیلم می توان به راحتی آن را به هر مکانی جا به جا کرد به بیانی دیگر قابلیت حمل بسیار راحتی دارند که کار را آسان کرده است.

از همراهی همیشگی شما خوانندگان عزیز صمیمانه سپاس گذاریم هدف از گردآوری مطالب فوق آشنایی بیشتر شما با موضوع مربوطه و رسیدن به پاسخ سوال هایتان بود امیدواریم مورد پسند واقع شده باشد.