vsti آموزش میکس و مسترینگ دانلود وی اس تی مسترکلاس میکس و مسترینگ

uad یا vst

با سلام خدمت کاربران عزیز سایت ۸r8.ir  امروز با بررسی موضوع ” uad یا vst ” با شما هستیم.

 

همان طور که در آموزش های سایت هم شاهد بوده اید در این سایت یا در مورد موضوعی بحث نمی شود یا آن موضوع کاملا ساختاری و پایه ای بررسی خواهد شد .

پس برای وفاداری به همین روال همیشگی ابتدا ساختار کار کردن درونی پلاگین هارا بررسی می کنیم.

هر پلاگین از دو مولفه اصلی یوزر اینترفیس و هارت تشکیل شده. یوزر اینترفیس که همان مولفه های گرافیکی هستند و هارت هم قلب پلاگین است .

هارت یا قلب پلاگین ها متشکل از تعدادی کد است که توسط یک پردازنده اجرا می شوند و از طریق المان های گرافیکی یوزر اینترفیس قابل بعضی المان های آن قابل تغییر هست.

مثلا وقتی کلید اتک را به سمت مقادیر کمتر حرکت می دهید در واقع متغیر سرعت عملکرد آغاز کمپرسور را کمتر کرده اید.

uad یا vst
uad یا vst

هر چه هارت با کدهای قوی تر و مفصل تری نوشته شود و المان های بیشتر در مدار خود جای دهد میزان مصرف پردازنده هم بیشتر خواهد شد.

برای مثال یک اکولایزر معمولی ممکن است نیازمند ۲% از توان پردازنده باشد .

اما در مدار یک اکولایزر وینتیج به دنبال مدار eq یک مدار تیوب هم کد نویسی شده است که همین مدار تیوب به تنهایی ۵% از توان سی پی یو را مصرف خواهد کرد.

این یعنی شما با لود کرد یک پلاگین اکولایزر وینتیج به تنهایی ۷% از پردازنده خود را صرف کرده اید.

به این نکته هم توجه داشته باشید که اکثر سیستم عامل ها تمام توان پردازنده را به نرم افزار آهنگسازی شما اختصاص نمی دهند و بخشی از آن را برای سایر فعالیت های خود نگه می دارند.

پس با فرض اینکه ۲۰ در صد هم سیستم عامل مصرف کند با احتساب آن ۷ درصد شما تا الان نزدیک به سی درصد توان پردازنده را از دست داده اید. ان هم فقط برای یک اکولایزر!!!!

فرقی نمیکند از پلاگین های uad استفاده کنید یا از وی اس تی های موجود در بازار. همه آن ها همان طور که گفتم یک سری کد هستند که با ظاهر گرافیکی سیگنال های ما را پردازش می کنند و در ازایش از قدرت پردازنده سیست ماستفاده می کنند.

هر چه بهتر کد نویسی شوند خروجی بهتری نصیب ما خواهد شد.

 

کمپانی یونیورسال آدیو  (uad) با قرار دادن یک کارت پردازش سخت افزاری درون کیس شما بجای استفاده از پردازنده سیستم جهت اجرای کد پاگین های خوداز پردازنده موجود بر روی کارت سخت افزاری خود استفاده می کند.
تا اینجا فرق فقط و فقط در استفاده از پردازنده سیستم شما یا پردازنده کارت سخت افراریست.

اما ممکن است برخی کمپانی ها در شبیه سازی خود و کد نویسی پلاگین های خود دقت بیشتر یا کمتری داشته باشند.
مثلا uad در شبیه سازی برخی دیوایس های سخت افزاری از جمله la2a با دقت بسیار خوبی عمل کرده و در برخی هم دقتش کمی کمتر بوده.

یا کمپانی ویوز در شبیه سازی ۱۱۷۶ می توانست دقت بیشتری بکند و بجای ارسال یک هام در ۶۰ هرتز راه کار بهتری برای تولید صدای وینتیج ارایه دهد.

پس این بحث که یو ای دی بهتر است یا پلاگین فقط و فقط برمی گردد به نوع کد نویسی پلاگین.

در برخی پلاگین ها یو ای دی قوی است و در برخی پلاگین ها وی اس تی ها بهتر هستند.

اما یک نکته را از ذهن خارج نکنید.

تا زمانی که میکس و مسترینگ را علمی و پایه ای بلد نباشید و فقط مشغول پریدن از این پلاگین به آن پلاگین برای رسیدن به نتیجه باشید احیانا درگیر مشاوره های مغرضانه ای خواهید شد که شما را به خریدن یک یو ای دی برای حل تمام مشکلاتان در میکس دعوت می کند. حدود ۴ میلیون یا بیشتر هزینه می کنید و باز هیچ !

uad یا vst

شرکت آسان راهبر پرشین

پیمان امیدی
پیمان امیدی هستم! آهنگساز ، تنظیم کننده ،تکنیسین میکس و مسترینگ ، طراح صدا و آدیو پروگرامر.
https://telegram.me/peymanomidiii

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + سیزده =